کد مطلب : 929
تاریخ ثبت : 1397/05/06-10:24
*تجلیل از صدای ماندگار دوبله*
خستو: قدردان سازندگان تاریخ و هنر کشور هستیم / سلیم نژاد: «قدرشناسی» را تمرین کنیم

شورای اسلامی شهر و شهرداری کرج با برگزاری مراسمی از یک عمر فعالیت های هنری و فرهنگی استاد جلال مقامی صدای ماندگار دوبله قدردانی به عمل آورد و زحمات ارزشمند این استادِ مثال زدنی به صنعت سینما و رادیو و تلویزیون را ارج نهاد.
به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر کرج، در این مراسم که نمایندگانی از اقشار جامعه به ویژه سینماگران، هنرمندان و اصحاب رسانه و خبر در آن حضور پررنگ داشتند، سخنگوی شورای اسلامی شهر کرج به ایراد سخنرانی پرداخت و هنر را ارزشمندترین تاریخ کشور توصیف کرد که به واسطه آن می توان به هویت و ملیت ایرانی بیش از پیش افتخار کرد و بالید.
 
رحیم خستو ضمن قدردانی از حضور هنرمندان دراین مراسم گفت: اگر امروز ایران و ایرانی هست به پاس زحمات و جانی است که هنرمندان در این راه گذاشته اند، در عصر و تاریخی که دولت ها بذل و بخشش کننده همه امکانات بودند، هنر قابل بخشش نیست. هنر ایران تاریخی است و هنرهای امروز در جهت تکمیل آن است.
 
عضو دوره پنجم شورای اسلامی شهر کرج اضافه کرد: اگر امروز ایرانی هست به پاس زحمات و تلاش های فردوسی بزرگ و دیگر ادیبان تاریخ و هنر کشور است. وی با اشاره به اینکه امروز در مقابل ما بزرگانی قرار دارند که برای ما رویا و تاریخ ساخته اند، اظهار کرد: باید قدر دان سازندگان تاریخ و هنرمان باشیم.
 
سلیم نژاد: «قدرشناسی» را تمرین کنیم
 
اکبر سلیم نژاد رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر کرج نیز طی سخنانی در خصوص این مراسم گفت: ضرورت قدردانی از سرمایه های سیاسی و اجتماعی و فرهنگی شهر بیش از گذشته احساس می شود. ما شاهد درخداد زیبایی در کرج بودیم؛ برگزاری آیین با شکوه قدردانی از سال ها تلاش خالصانه استاد جلال مقامی.
 
وی با گلایه از نادیده گرفته شدن چهره های شاخص سیاسی و فرهنگی و ورزشی شهر یادآور شد: باید بپذیریم به قدری درگیر موضوعات پیش پا اقتاده بوده ایم که کمتر فرصت برگزاری آیین های اینچنینی را پیدا کردیم، امیدوارم این آیین آغازی باشد برای تمرین دوباره ی قدردانی از سرمایه هایی که تدر خلوت خود زندگی می کنند و از آن ها غافل مانده ایم.
 
رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر کرج ادامه داد: تلاش می کنیم با برنامه ریزی و تشکیل کمیته های مربتط یاد و نام آن هایی که برای سربلندی پرچم ایران اسلامی گام برداشته اند را زنده نگه داریم. سلیم نژاد تاکید کرد: در کنار تمام اقدامات ریز و درشتی که برای شهر و آبادانی آن انجام می دهیم وظیفه داریم از افرادی که برای اعتلای شهر تلاش می کنند مراقبت کنیم.

مرتضی اکبری
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب


ارتباط با شورا آدرس:
کرج، خیابان شهید بهشتی ، نرسیده به میدان سپاه جنب تالار شهیدان نژاد فلاح
تلفن تماس:
0263000000
پست الکترونیک:
SHORAKARAJ@GMAIL.COM
انتشار مطالب با ذكر منبع ( پایگاه اطلاع رسانی شورای شهر كرج ) بلامانع است.