کد مطلب : 609
تاریخ ثبت : 1397/01/20-10:09
گزارشی از کمیسیون عمران شورای شهر کرج؛
انتقاد از وضعیت نگران کننده درآمدزایی در شهرداری کرج / ضرورت اولویت بندی پروژه های عمرانی

کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر کرج در حالی صبح امروز تشکیل جلسه داد که اعضاء نسبت به روند نگران کننده درآمدزایی در شهرداری این کلانشهر نقدهایی را وارد کرده و حتی نسبت به تعطیلی پروژه های عمرانی در صورت تداوم این روند هشدار دادند؛ اولویت بندی پروژه ها، سرکشی اعضای کمیسیون عمران به طرح های نیمه تمام و ارتقاء بهره وری از پروژه ها از جمله مباحث مطرح شده بود.
به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر کرج، محمد حسین خلیلی اردکانی صبح امروز در پانزدهمین جلسه کمیسیون عمران، شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر کرج که به ریاست مهدی حاجی قاسمی و حضور دیگر اعضاء برگزار شد، ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: در سال جاری حدود 60 درصد از بودجه مصوب به پروژه های عمرانی تخصیص یافته است که جهت رسیدن به نتایج مطلوب و قابل قبول در این حوزه باید با حساسیت و جدیت بیشتر به وظایف نظارتی بپردازیم تا شاهد رشد و توسعه شهری باشیم.

رئیس کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر کرج در این جلسه با بیان اینکه وضعیت معابر کرج نامناسب است گفت: متاسفانه در بحث آسفالت اقدامات خوبی در ماههای اخیر شاهد نبوده ایم. مهدی حاجی قاسمی ضمن بیان این مطلب گفت: متاسفانه در شش ماهه سال گذشته اقداماتی را از سوی شهرداری شاهد بودیم که مغایر با تصمیمات اتخاذ شده در شورای اسلامی شهر می باشد. وی تصریح کرد: اقدامات شهرداری کرج در حوزه حمل و نقل عمومی فعلا در حد حرف و شعار باقی مانده است. در بحث شهر خوانا نیز علایم و معرف های شهری به جای ایجاد شفافیت و سهولت در دسترسی شهروندان به مقاصد درون شهری، بیشتر ایجاد سردرگمی می کند.

عضو شورای اسلامی شهر کرج در جریان برگزاری کمیسیون عمران گفت که شهرداری این کلانشهر باید مسیر حرکت عمرانی را به سمتی پیش ببرد که با رعایت عدالت و برنامه ریزی دقیق در هزینه کرد بودجه های مصوب، بهره وری بهتری از اعتبارات داشته و پروژه های شهری را با سه اصل دقت، سرعت و کیفیت پیش ببرد.
 
عباس زارع رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر کرج نیز در این جلسه بر استفاده هدفمند از سرمایه های شهری تاکید کرد و افزود: این مهم پایه های شهر را برای درآمدزایی بهتر مستحکم نموده و توسعه پایدار شهری را به همراه خواهد داشت.
 
وی در ادامه سخنان خود ضمن تاکید بر اهمیت معاونت های شهرسازی و عمرانی شهرداری کرج در تحقق درآمدهای پایدار بیان داشت: حوزه های معماری و شهرسازی بستر مهم تولید ثروت است و باید با انضباط بخشی در این حوزه با جلوگیری از هدر رفت سرمایه ها به توسعه شهری بپردازیم.
 
زارع بر ارزش آفرینی در پروژه های عمرانی تاکید و خاطر نشان کرد: باید در موضوع ابنیه سازی به صورت جدی و تخصصی وارد شویم تا شهر چهره زیبا داشته و این مهم برای مردم محسوس  باشد. عضو کمیسیون عمران و معماری و شهرسازی شورای شهر کرج همچنین بر انتخاب پیمانکاران در اجرای پروژه های عظیم عمرانی همچون برزگراه شمالی تاکید کرد و افزود: باید با مدیریت هوشمند در این حوزه بتوان به نتایج قابل قبول در حوزه های عمرانی دست یافت.
 
حسین محمدی رئیس کمیسیون محیط زیست و عضو کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر کرج نیز با ضمن ابراز نگرانی از وضعیت درآمدی شهرداری این کلانشهر اظهار کرد: اگر وضعیت درآمدی بر همین روال پیش رود پروژه های عمرانی و زیرساخت های شهری با تعطیلی مواجه خواهد شد. وی با تاکید بر مشارکت بخش خصوصی در اجرای پروژه های عمرانی ادامه داد: ضرورت دارد معاونت های معماری و شهرسازی و فنی و عمرانی با کمک و مشارکت بخش خصوصی به سمت ایجاد زیرساخت های شهری و توسعه شهری پیش روند.
 
عضو شورای اسلامی شهر کرج در ادامه سخنان خود وضعیت ترافیک برون شهری کلانشهر کرج را اسف بار عنوان کرد و بر ایجاد بزرگراه جنوبی جهت کاهش این معضل شهری تاکید کرد.
 
اکبر سلیم نژاد رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر کرج نیز از معاونت عمرانی شهرداری کرج خواست تا با دقت نظر بیشتری به اجرای پروژه های عمرانی بپردازد و اولویت بندی در این حوزه را بسیار ضروری عنوان کرد. به گفته وی، با توجه به کمبود اعتبارات و درآمد باید پروژه های عمرانی با توجه به نیاز شهروندان و اولویت اصلی شهر اجرا شوند تا بتوان به توسعه شهری دست یافت.
 
سلیم نژاد بر استفاده از توان نیروهای متخصص و فنی در اجرای پروژه های کلانِ شهری تاکید کرد و گفت: پروژه هایی همچون پل حصارک و پل شهیدان آجرلو در اولویت شورای اسلامی شهر کرج می باشد تا شهروندان با سهولت به تردد شهری بپردازند.
 
فرج اله ایلیات عضو شورای اسلامی شهر کرج نیز خواستار تداوم بازدیدهای میدانی کمیسیون عمران از پروژه های عمرانی سطح شهر شد و در عین حال خواستار ارتقای بهره وری کارخانه آسفالت به عنوان یکی از ابزارهای تولید ثروت برای شهر شد و از اینکه این مجموعه با ظرفیتی کمتر از حد ممکن فعالیت می کند، انتقاد کرد.

گزارش: رویا منیری
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب


ارتباط با شورا آدرس:
کرج، خیابان شهید بهشتی ، نرسیده به میدان سپاه جنب تالار شهیدان نژاد فلاح
تلفن تماس:
0263000000
پست الکترونیک:
SHORAKARAJ@GMAIL.COM
انتشار مطالب با ذكر منبع ( پایگاه اطلاع رسانی شورای شهر كرج ) بلامانع است.