کد مطلب : 2537
تاریخ ثبت : 1399/01/10-16:09
یادداشت/
کرونا و تنگی نفس که نفس های سخت جانبازان را تداعی می کند

رئیس شورای اسلامی شهر کرج طی یادداشتی نوشت که کرونا و درگیری دستگاه تنفسی بر اثر ابتلا به این بیماری، رنج و درد جانبازان سرافراز را یادآور می شود که سالهاست و در سکوت با درد و مشکلاتی فراوان دست و پنجه نرم می کنند.
این روزها همه جا صحبت از کرونا می باشد، ویروسی که نظم جهانی را مختل کرده و بر آرامش ملتها سایه افکنده، بدتر آنکه روش درمان آن نیز  ناشناخته است و همین مسئله بر ترس عمومی از کرونا افزوده است. نکته ای که در خصوص این ویروس ناخوانده جای تأمل دارد، تاثیر مخرب آن بر ریه ها و دستگاه تنفسی است که مبتلایان را به دست و پنجه نرم کردن با مرگ وا می دارد، تنگی نفس ناشی از کرونا افرادی که بیماری های قلبی و ریوی دارند را از سایرین خسته تر می کند.
 
به راستی مشاهده تقلای عزیزانی که متاسفانه کرونایی شده اند، ذهن را متوجه جانبازان عزیز نمی سازد! عزیزانی که از دوران دفاع مقدس تاکنون روی تخت های بیمارستانها و منازل و بعضأ آسایشگاه های اعصاب و روان روزگار سپری می کنند و حال امروزشان نه به سبب ابتلا به بیماری یا ویروس، بلکه در اثر انتخاب شرافتمندانه و شجاعانه ای است که داشته اند، آنها خود را از نعمت سلامتی محروم کرده اند تا من و شما و فرزندان مان دور از چنگال و سایه دشمن در آزادی و آرامش زندگی کنیم. آری، امروز اجر رشادت قهرمانان بی ادعای وطن بیش از هر زمان دیگری رخ نمایی می کند.
 
چه خوب همه مردم عزیز ایران روزها همچون جانبازان دریادل و آنهایی که سالهاست قادر به تنفس آسوده نیستند، راه معنویت و آرامش را در پیش بگیرند و با توکل به خداوند، توسل به ائمه و همچنین حفظ اتحاد و توجه به توصیه های پزشکی، به سمت شکست کرونای منحوس حرکت کنند و در این بین بی شک دعای خیر شهدای والامقام و جانبازان سلحشور وطن راهگشا و چراغ راه ملت خواهد بود.
 
امید است همه بدانیم که کرونا مقاوم تر از دشمن بعثی نیست، ما هشت سال با دستان خالی در برابر دشمنان ایستادگی کردیم، صدها هزار شهید و جانباز تقدیم کردیم، ولی در نهایت سلاح اتحاد و همبستگی دشمن تا بن دندان مسلح را از پای در آورد. ما اکسیر شفابخشی همچون امام رضا (ع) داریم، ما شهید سلیمانی ها را تحویل عالم داده ایم، ما #کروناراشکست_میدهیم و روزهای سخت را پشت سر می گذاریم.
 
اکبر سلیم نژاد
رئیس شورای اسلامی شهر کرج
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب


ارتباط با شورا آدرس:
کرج، خیابان شهید بهشتی ، نرسیده به میدان سپاه جنب تالار شهیدان نژاد فلاح
تلفن تماس:
0263000000
پست الکترونیک:
SHORAKARAJ@GMAIL.COM
انتشار مطالب با ذكر منبع ( پایگاه اطلاع رسانی شورای شهر كرج ) بلامانع است.