کد مطلب : 2520
تاریخ ثبت : 1398/12/19-11:20
غدیر مهدوی:
اولویت های مرکز پژوهش های شورای اسلامی شهر کرج در سال 99 مشخص شد

رئیس مرکز پژوهش ها و مطالعات راهبردی شورای اسلامی شهر کرج از نهایی شدن اولویت های این مرکز در سال ۹۹ خبر داد.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری شورای اسلامی شهر کرج، غدیر مهدوی در تشریح این خبر اظهار داشت: این مرکز با هدف مديريت طرح هاي مطالعاتي و تحقيقاتي، به عنوان بازوي علمي - تحقيقاتي با هدف انجام مطالعات به منظور ارائه نظرات كارشناسي و مشورتي به شوراي اسلامي شهر و بخش های مدیریت شهری تاسيس شده است. 
 
این مسئول تصریح کرد: در دوره پنجم شورای اسلامی شهر رویکرد شهرداری و شورا بر این اساس بوده که از پژوهشگران و کارشناسان استفاده شود؛ در این راستا در این مرکز از ظرفیت دانشگاه ها و مراکز علمی استفاده کردیم تا رویکرد پژوهشی داشته باشیم. 
 
عضو شورای اسلامی شهر کرج گفت: بدون تردید مدیریت شهری بیش از هرحوزه دیگری نیازمند داشتن رویکرد علمی و پژوهشی است که در این راستا نیازمند کارشناسی و پیوست های پژوهشی در مدیریت شهری و ارائه برنامه و چشم انداز و به عبارت دیگر خط مشیروشن وشفاف است.
 
مهدوی بیان کرد: در راستای تحقق اهداف و برنامه های مرکز پژوهش های شورای اسلامی شهرکرج فهرست اولویت های پژوهشی سال۹۹ اعلام شد. آسیب شناسی مدیریت شهری کرج، بررسی عملکرد سازمان ها و ادارات تابعه شهرداری، بررسی عملکرد اجرای پروژه قطار شهری کرج، بررسی آسیب ها و چالش های عملکرد بزرگراه شمالی و راهکارهای ایجاد درآمدپایدار شهرداری در اولویتهای مطالعاتی این مرکز قرار دارد. 
 
به گفته رئیس مرکز پژوهش ها و مطالعات راهبردی شورای اسلامی شهر کرج، اولویت های پژوهشی مطروحه با توجه به موضوعات و مشکلات حال حاضر، پیشنهادات شهروندان و صاحب نظران و استفاده از تجارب و مطالعات سایر شهرهای هم رده استخراج و تهیه شده است بنابراین مستلزم توجه و بررسی ویژه کلیه موارد توسط اعضاء و مدیران می باشد تا منتج به شناسایی اولویت های پژوهشی بااثر بخشی بالا در حوزه های مختلف شهری شود. 
 
مهدوی یادآور شد: چنانچه پژوهشگران عناوین دیگری را هم در نظر داشته باشند می توانند پیشنهاد دهند تا در صورت تصویب شورای پژوهشی بررسی شود.

مرتضی اکبری
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب


ارتباط با شورا آدرس:
کرج، خیابان شهید بهشتی ، نرسیده به میدان سپاه جنب تالار شهیدان نژاد فلاح
تلفن تماس:
0263000000
پست الکترونیک:
SHORAKARAJ@GMAIL.COM
انتشار مطالب با ذكر منبع ( پایگاه اطلاع رسانی شورای شهر كرج ) بلامانع است.