کد مطلب : 2361
تاریخ ثبت : 1398/10/24-07:56
اکبر سلیم نژاد مطرح کرد؛
کاهش هزینه های جاری، ویژگی شاخص بودجه سال 97 شهرداری کرج

رییس شورای اسلامی شهر کرج با اعلام خبر بررسی تفریغ بودجه سال 97 شهرداری این کلانشهر، از صرفه جویی و کاهش 73 میلیارد تومانی هزینه های جاری به عنوان ویژگی شاخص بودجه سال گذشته شهر یاد کرد.
به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر کرج، اکبر سلیم نژاد در خصوص اقدامات شورا و کاهش هزینه های شهرداری اظهار داشت: در هفته گذشته در جلسات متعدد تفریغ بودجه سال ۹۸ شهرداری کرج انجام شد در این راستا به شهروندان مژده میدهیم  که ۷۳ میلیارد تومان کاهش در هزینه های جاری شهرداری داشتیم.
 
این مسئول با اشاره به اینکه لایحه تفریغ بودجه پس از تصویب در هیئت های تطبیق فرمانداری اطلاع رسانی می شود، افزود: این لایحه در جلسات بسیار فشرده با حضور دو شرکت حسابرس معتبر و امین شورای اسلامی شهر کرج حسابرسی شده است.
 
رییس شورای شهر کرج تصریح کرد: لایحه تفریغ بودجه شهرداری برای اولین بار است که بدین صورت و با کمک از دو‌ شرکت حسابرس انجام شده است 
 

سلیم نژاد بیان کرد: بودجه مصوب سال ۹۷ شهرداری در قالب متمم، هزار و ۹۸۶ میلیارد تومان بوده که میزان تحقق درآمدی آن هزار و ۳۷۳ میلیارد تومان بوده است.
 
وی عنوان کرد: عمده کسری بودجه در غالب فروش اموال منقول و غیرمنقول و اراضی بوده که از سوی شهرداری یا فروش نرفته یا عرضه نشده است.
 
عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر کرج با اشاره به هزینه های جاری شهرداری بیان کرد: میزان مصوب هزینه های جاری برای نگهداری شهر ۸۳۲ میلیارد تومان بوده که از این میزان ۷۵۵ میلیارد تومان هزینه شده و ۷۳ میلیارد کاهش هزینه جاری و مصرفی در شهرداری را داشته ایم.
 
این مسئول با اظهار خرسندی از اینکه شهرداری در جهت انضباط بخشی حرکت می کند، یادآور شد: از شهرداری درخواست داریم تا برنامه هایی را در راستای کاهش هزینه های غیرضرپری پیش بینی و انجام دهد و از هزینه کرد اضافی خودداری و‌به سمت صرفه جویی حرکت کند.
 
سلیم نژاد خاطرنشان کرد: قابل توجه است که کاهش ۷۳ میلیارد تومانی بودجه جاری شهرداری از  حقوق و اضافه کاری کارکنان کاهش نیافته بلکه از هزینه های غیرضروری شهرداری کاهش یافته و در بودجه عمرانی هزینه شده است.
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب


ارتباط با شورا آدرس:
کرج، خیابان شهید بهشتی ، نرسیده به میدان سپاه جنب تالار شهیدان نژاد فلاح
تلفن تماس:
0263000000
پست الکترونیک:
SHORAKARAJ@GMAIL.COM
انتشار مطالب با ذكر منبع ( پایگاه اطلاع رسانی شورای شهر كرج ) بلامانع است.