کد مطلب : 2358
تاریخ ثبت : 1398/10/23-10:56
نبیونی:
نگاه به سرمایه گذار خصوصی در مدیریت شهری کرج باید حمایتی شود

رئیس کمیسیون سرمایه گذاری و امور مشارکت های شورای اسلامی شهر کرج گفت: نگرش مجموعه شهرداری و مدیران شهری به سمت و سوی سرمایه گذاری بخش خصوصی نیست بلکه بایستی نگرش را اصلاح و تغییر دهیم.
به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر کرج، محمد نبیونی با اشاره به اهمیت جذب حداکثری سرمایه‌گذار در کلانشهر کرج اظهار داشت: کمیسیون سرمایه گذاری و امور مشارکت های شورای شهر کرج با هدف حمایت از سرمایه گذاران و امور سرمایه گذاری و نیز شناسایی و سیاست گذاری فراهم کردن بستر های سرمایه گذاری در راستای ایجاد درآمد پایدار جهت مدیریت شهری تشکیل شده است.

وی با تأکید بر نقش مهم سرمایهگذاری در توسعه و رونق اقتصادی شهر افزود: با ایجاد سازمان سرمایهگذاری و مشارکتها مردمی در شهرداری شاهد هماهنگی بیشتر و برنامهریزی دقیقتری برای توسعه شهر و تحقق شهر پویا هستیم.

رئیس کمیسیون سرمایه گذاری و امور مشارکت های شورای شهر کرج  تصریح کرد: یکی از وظایف اصلی شهرداریها اجرای طرحهای عمرانی در سطح شهر میباشد که اعتبار و سرمایه اجرای این طرحها به طور معمول از محل اعتبارات دولتی و اغلب از اعتبارات محلی تأمین میشود و در این راستا مدیریت شهری می تواند با مشارکت سرمایه ‌گذاران هماهنگی بیشتر و برنامه‌ریزی دقیق ‌تری انجام دهد تا برایند این برنامه ‌ریزی بتواند در توسعه شهری، ایجاد زیرساخت‌ ها بتوانیم به اهداف شهر پویا را برای شهروندان ایجاد کنیم.

نبیونی یادآور شد: این کمیسیون به عنوان کارگذار فعالیت می کند و در این راستا نیاز است تا مناطق و سازمان ها همکاری لازم را انجام دهند و نسبت به پتانسیل مناطق دهگانه و جذب سرمایه گذار اقدام کنند.

این مسئول در راستای تسهیل سرمایه‌گذاری به نقش دستگاههای اجرایی اشاره کرد و گفت: دستگاههای اجرائی که وظیفه اعطای مجوز فعالیتهای اقتصادی را بر عهده دارند، باید در جهت کوتاه‌تر کردن فرایند صدور مجوز و خدمات‌رسانی به سرمایه گذاران از هیچ اقدامی دریغ نورزند.

نبیونی عنوان کرد: ما امیدواریم در سالجاری با تسهیل جریان ورودی سرمایه به داخل شاهد افزایش میزان سرمایه گذاری باشیم و در این زمینه سازمان سرمایه گذاری با توان کارشناسی که در اختیار دارد،خدمات مورد نیاز سرمایه گذاران را ارائه  می دهد.

عضو شورای اسلامی شهر کرج تاکید کرد: در این راستا همایشی در جزیره کیش برگزار شد و با حضور رئیس سازمان سرمایه گذاری نتایج خوبی از این سفر به دست آمد.  

به گفته رئیس کمیسیون سرمایه گذاری و امور مشارکت های شورای شهر کرج، برگزاری جلسه های این کمیسیون با حضور شهردار، مسئولین شهرداری و سرمایه گذاران جهت بررسی مشکلات به صورت مستقیم، بررسی و مطالعه مشکلات و موانع پیش روی سرمایه گذاری و آسیب شناسی امور سرمایه گذاری در کرج، طرح مشکلات و موانع سرمایه گذاری  و دعوت از متخصصان وصاحبنظران در  زمینه سرمایه گذاری جهت بررسی وتدوین راه حل مسائل ومشکلات موجود،  نظارت بر امور سرمایه گذاری شهرداری و تدوین راهکارهای اجرایی از اهم اقدامات این کمیسیون است.

نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب


ارتباط با شورا آدرس:
کرج، خیابان شهید بهشتی ، نرسیده به میدان سپاه جنب تالار شهیدان نژاد فلاح
تلفن تماس:
0263000000
پست الکترونیک:
SHORAKARAJ@GMAIL.COM
انتشار مطالب با ذكر منبع ( پایگاه اطلاع رسانی شورای شهر كرج ) بلامانع است.