کد مطلب : 2355
تاریخ ثبت : 1398/10/22-13:20
خلیلی اردکانی:
خودرو محور بودن کرج مربوط به فراهم نبودن امکانات زیر ساختی است

رئیس کمیسیون نظارت و تحول اداری شورای اسلامی شهر کرج گفت: خودرو محور بودن شهرکرج مربوط به فراهم نبودن امکانات زیر ساختی برای استفاده از وسیله نقلیه عمومی و استهلاک آنها و عدم تامین و جایگزین آنها در طول ده سال گذشته است.
به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر کرج، محمدحسین خلیلی اردکانی در یکصد و هفتاد و هشتمین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر کرج در نطق پیش از دستور خود در بررسی عملکرد معاونت حمل و نقل ترافیک شهرداری کرج اظهار داشت: یکی از بزرگترین مشکلات شهر، ترافیک و آلودگی هواست که این مشکل سال به سال افزوده شده است.

رئیس کمیسیون نظارت و تحول اداری شورای اسلامی شهر کرج افزود: تمام مشکلات به  دست شهرداری قابل حل نیست قطعا بخشی از مشکلات ترافیک با راه اندازی قطار شهری قابل حل است این موضوع در سال های گذشته بسیار کم مورد توجه بوده و در این دوره تلاش های زیادی صورت گرفته است.

خلیلی اردکانی عنوان کرد: علیرغم تامین مقداری از منابع مالی نتوانستیم تمام نیازهای مالی قطارشهری را برطرف کنیم که امیدوارم شهردار و دولت عنایت ویژه ای نسبت به این امر داشته باشند.

وی بیان کرد: گسترش معابر عمومی در شهر تقریبا امکان پذیر نیست البته احداث بزرگراه شمالی و ادامه بزرگراه همت و ایجاد کمربند جنوبی تا حدودی می تواند بار ترافیک شهر را کم کند ولی در آینده به همین نسبت جمعیت شهر افزوده خواهد شد.

عضو شورای شهر کرج در خصوص کانالیزه کردن و آشکارسازی مسیرهای عابر پیاده تاکید کرد: کانالیزه کردن محل عبور عابرین و ایجاد روشنایی متمایز در محل تردد از راهکارهای کاهش تصادفات منجر به جرح و فوت عابرین پیاده به شمار می‌رود، در این راستا تا کنون برای اولین بار ، در دو نقطه از سطح شهر کرج (بلوار بسیج و بلوار سرحدآباد) این طرح اجرا شده و انتظار می رود تا پایان سال تمامی گذرگاه های عابر پیاده در بلوار بسیج به روشنایی نقطه ای مجهز شوند.

خلیلی اردکانی، در خصوص اصلاح هندسی معابر سطح شهر، ارتقای مراکز معاینه فنی خرید و نصب تابلوهای هدایت مسیر، هوشمند سازی چراغ های راهنمایی، مناسب سازی مسیرهای تردد عابر پیاده، احداث خط دوچرخه و پروژه مطالعه و بروزرسانی لایه ترافیک در نقشه GIS شهر کرج مطالبی عنوان کرد.
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب


ارتباط با شورا آدرس:
کرج، خیابان شهید بهشتی ، نرسیده به میدان سپاه جنب تالار شهیدان نژاد فلاح
تلفن تماس:
0263000000
پست الکترونیک:
SHORAKARAJ@GMAIL.COM
انتشار مطالب با ذكر منبع ( پایگاه اطلاع رسانی شورای شهر كرج ) بلامانع است.