کد مطلب : 2329
تاریخ ثبت : 1398/10/15-11:41
با تصویب نمایندگان مردم؛
پروژه بزرگراه شمالی با عنوان سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی نامگذاری شد

رئیس شورای اسلامی شهر کرج درخصوص تصویب نامگذاری اتوبان شمالی کرج - قزوین به نام شهید سردار سلیمانی به درخواست رئیس کمیسیون عمران و ترافیک شورای شهر کرج توسط اعضای شورای شهر خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر کرج، اکبر سلیم نژاد در یکصد و هفتاد و هفتمین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر کرج با اشاره به شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی در پی حمله تروریستی آمریکا، اظهار داشت: نامگذاری معابر یا خیابانی به نام شهداء تنها به منظور پاسداشت و قدردانی از مجاهدت‌ها و ارج نهادن فداکاری آنها است.

وی تصریح کرد: در پی شهادت عالی مقام سردار حاج قاسم سلیمانی و به پاس چندین دهه فداکاری وی به اعضای شورای اسلامی شهر کرج پیشنهاد می‌کنم اتوبان شمالی کرج قزوین به نام وی نامگذاری شود.

رئیس شورای اسلامی شهر کرج بیان کرد: این پیشنهاد پس از اعلام در صحن علنی شورای شهر کرج به تصویب همه اعضاء رسید و مقرر شد در اولین جلسه کمیسیون فرهنگی و کمیته نامگذاری تصویب و نامگذاری این پروژه اقدام شود. سلیم نژاد تاکید کرد: شورای شهر کرج همواره در پی این بوده است که اولویت نام‌گذاری کوچه و معابری که نام ندارد به نام شهداء باشد.

وی یادآور شد: نام‌گذاری معابر به نام شهداء ادای دین کوچکی در مقابل فداکاری بزرگ شهداء است که نام شهداء برای همیشه باقی بماند وقتی نام باقی ماند برای نسل‌های آینده این نام‌گذاری‌ها جای سؤال خواهد داشت و همین جستجو و تحقیق‌ها آن‌ها را با هدف و آرمان شهداء آشنا خواهد کرد.

به گفته وی، وقتی معابر یک شهر با واژه‌ها و اسم‌هایی که هویتی و ارزشی است نام‌گذاری شد آن نام‌ها نشان‌دهنده یک حادثه تاریخی و ارزشی است.

گفتنی است، بامداد جمعه ۱۳ دی‌ماه سردار سرافراز اسلام حاج قاسم سلیمانی به همراه ابو مهدی مهندس از فرماندهان مقاومت پس از عمری مجاهدت در حمله پهبادهای آمریکایی در فرودگاه بغداد به شهادت رسید.
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب


ارتباط با شورا آدرس:
کرج، خیابان شهید بهشتی ، نرسیده به میدان سپاه جنب تالار شهیدان نژاد فلاح
تلفن تماس:
0263000000
پست الکترونیک:
SHORAKARAJ@GMAIL.COM
انتشار مطالب با ذكر منبع ( پایگاه اطلاع رسانی شورای شهر كرج ) بلامانع است.