کد مطلب : 2238
تاریخ ثبت : 1398/09/10-08:29
خستو:
هنر می‌تواند ضمن گسترش معنویت، دل‌ها را به هم نزدیک کند

نائب رئیس شورای اسلامی شهر کرج گفت: هنر می‌تواند ضمن گسترش معنویت در شهر، دل‌ها را به هم نزدیک کند و موجب دلبستگی شهروندان به شهر شود.
رحیم خستو در آئین اختتامیه اولین سمپوزیوم ساخت سردیس مشاهیر ایران که در باغ گل‌های کرج برگزار شد، اظهار کرد: شهرِ با هویت دارای اِلمان‌های هنری است. رمز ماندگاری ایران را باید در تاریخ و هنر این سرزمین جستجو کرد.
 
وی با تاکید بر اینکه ارتباط با جهان امروز مستلزم داشتن درک صحیحی از گذشته است، گفت: اگر گذشته را به خوبی نشناخته و به درستی با آن ارتباط برقرار نکنیم نمی‌توانیم با جهان گفتگو کنیم.
 
نائب رئیس شورای اسلامی شهر کرج در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه درک ناقصی از مدرنیته در کشور وجود دارد، گفت: این درک ناقص باعث حاکم شدن عقلانیت ابزاری شده به عبارت بهتر باید گفت؛ باعث شده که فقط به کاربرد بنا فکر کنیم.
 
خستو گفت: هر بنایی که ساخته می شود باید هویت آن شهر یا کشور را بازتاب دهد، اینکه امروز در شهرها صرفا سازه‌هایی ساخت می‌شود که هیچ رابطه‌ای با گذشته و فرهنگ ندارد موجب دوری انسان‌ها از یکدیگر می‌شود. وی در بخش دیگری با اهمیت برگزاری سمپوزیوم مجسمه سازی در کرج اشاره کرد و گفت: سردیس مفاخر و هنرمندان این مرز و بوم که بخشی از هویت ایران هستند ساخته شده است.
 
رئیس کمیسیون هنر و ارتباطات شورای شهر کرج با بیان اینکه زنده نگه داشتن هنر ایران قدیم موحب مطرح شدن بیشتر ایران در جهان است، گفت: نباید از سازه‌های خارجی الگوبرداری ناقص شود. سازه‌های ایرانی قدیم کاربرد و زیبایی منحصر به فردی دارند. اگر شهر به گونه‌ای باشد که همه به آن احساس علاقه و وفاداری داشته و احساس کنند که این شهر بخشی از روح و جان آنها است در هر اعتراض اجتماعی به چهره شهر چنگ نمی‌زنند و شهر را تخریب نمی‌کنند.
 
وی همچنین گفت: هنر می‌تواند ضمن گسترش معنویت در شهر، دل‌ها را به هم نزدیک کند و موجب دلبستگی شهروندان به شهر شود.
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب


ارتباط با شورا آدرس:
کرج، خیابان شهید بهشتی ، نرسیده به میدان سپاه جنب تالار شهیدان نژاد فلاح
تلفن تماس:
0263000000
پست الکترونیک:
SHORAKARAJ@GMAIL.COM
انتشار مطالب با ذكر منبع ( پایگاه اطلاع رسانی شورای شهر كرج ) بلامانع است.