کد مطلب : 2161
تاریخ ثبت : 1398/07/14-12:34
نوسازی ناوگان اتوبوسرانی؛
تصویب اعتبار 60 میلیارد ریالی برای بازسازی کامل اتوبوس های مدل بنز

شورای اسلامی شهر کرج اعتبار 60 میلیارد ریالی را برای انعقاد قرارداد با شرکت ایران خودرو دیزل جهت بازسازی کامل اتوبوس های مدل بنز مصوب کرد.
شهرداری کرج در متن لایحه ارسالی به شورای اسلامی شهر آورده است: «به دلیل عدم تحویل اتوبوس به سازمان حمل و نقل بار و مسافر از سال 1390 تاکنون بسیاری از اتوبوسهای سازمان به دلیل عمر بالا و فرسودگی از گردونه حمل و نقل درون شهری خارج شده اند، به طوری که کمبود اتوبوس در بسیاری از خطوط موجب کاهش کیفیت خدمات رسانی به شهروندان گردیده است. 
 
یکی از راهکارهای بهبود وضعیت موجود علاوه بر خرید اتوبوسهای جدید که در دست اقدام می باشد، بازسازی کامل اتوبوسهای فرسوده و بکارگیری مجدد آنها در خطوط  می باشد. در حال حاضر تعداد 35 دستگاه اتوبوس مدل بنز 457 با عمر بالای 10 سال در اختیار سازمان حمل و نقل می باشد که به دلیل فرسودگی تعداد زیادی از آنها خارج از سرویس به صورت دائم در توقفگاه اتوبوسرانی نگهداری می شود.
 
به منظور بازسازی کامل این اتوبوسها شهرداری در نظر دارد مستند به نامه مدیر کل صنایع خودرو و نیرو محرکه وزارت صنعت معدن و تجارت با شرکت ایران خودرو دیزل به عنوان نماینده انحصاری تولید کننده اتوبوسهای نبز مدل 457 و به استناد بند 2 ماده 31 آیین نامه معاملات شهرداری تهران و کلانشهرها از ردیف اعتباری 3031109820 قرارداد بازسازی کامل اتوبوس های تولید شده توسط شرکت ایران خودرو دیزل تا سقف 60 میلیارد ریال را منعقد نماید. 
 
یادآور می شود این لایحه دو فوریتی در صد و شصت و پنجمین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر کرج مطرح شد و در ادامه دو فوریت و سپس اصل لایحه مورد تصویب قرار گرفت. این اقدام گامی در جهت نوسازی ناوگان فرسوده اتوبوسرانی کلانشهر کرج به شمار می رود.
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب


ارتباط با شورا آدرس:
کرج، خیابان شهید بهشتی ، نرسیده به میدان سپاه جنب تالار شهیدان نژاد فلاح
تلفن تماس:
0263000000
پست الکترونیک:
SHORAKARAJ@GMAIL.COM
انتشار مطالب با ذكر منبع ( پایگاه اطلاع رسانی شورای شهر كرج ) بلامانع است.