کد مطلب : 2109
تاریخ ثبت : 1398/06/27-11:42
جلسه کمیسیون شهرسازی؛
گسترش سرانه های خدماتی در مرکز کرج بدون تامین پارکینگ / تاکید بر پایان شهرفروشی

بیست و یکمین جلسه کمیسیون شهرسازی، معماری و بافت های فرسوده شورای اسلامی شهر کرج در حالی برگزار شد که حاضرین از گسترش سرانه های خدماتی در هسته مرکزی شهر بدون تامین پارکینگ مورد نیاز انتقاد کردند.
این جلسه ساعت 9 صبح امروز 27 شهریور به ریاست احد رسولی برگزار شد و فرج اله ایلیات، مهدی حاجی قاسمی و عباس زارع از اعضای کمیسیون در جلسه حضور داشتند؛ احداله احمدی پرگو معاون شهرسازی و جمعی از مدیران شهرداری کرج نیز برای دفاع از لوایح مطروحه در جلسه حضور داشتند. عمده لوایح نیز به پلاک های ثبتی با محوریت تملک، صدور مجوز تغییر کاربری، سقف مازاد و توافقات این چنینی مربوط می شد.
 
احد رسولی رئیس کمیسیون طی سخنانی خواستار تامین پارکینگ در سرانه های خدماتی شد و گفت که معاونت شهرسازی شهرداری کرج به ویژه برای توسعه امکانات بهداشتی و درمانی که در آن فقر اساسی داریم، نباید سنگ اندازی کند اما در عین حال رعایت قوانین و توجه به موضوعاتی همچون تامین پارکینگ ضرورت دارد. 
 
عباس زارع عضو شورای شهر کرج طی سخنانی با انتقاد شدید از افزایش ساخت و سازهای غیرمجاز و تاکید بر اینکه مدیران شهری باید در این زمینه پاسخگو باشند، گفت: متاسفانه در بحث تغییر کاربری ها یا تبدیل واحدها مماشات وجود دارد و قرار نیست نظارت را فدای درآمدزایی بیشتر کنیم. در تعیین تراکم باید به گنجایش و عرض و طول معابر توجه شود و قرار نیست شهر را احساسی اداره کنیم.
 
فرج اله ایلیات نیز طی تذکری تصریح کرد: متاسفانه آمار کسری پارکینگ در کرج بسیار نگران کننده است و شهرداری تحت هیچ شرایطی نباید به احداث سرانه های تجاری و تفریحی و درمانی بدون تامین پارکینگ مورد نیاز تن دهد و حتی اگر این جرایم تبدیل به جریمه ریالی و پتانسیل درآمدی شوند نیز نباید با آینده و سرنوشت شهر معامله کرد و امروز در برخی خیابانها حتی مردم برای توقف چند لحظه ای مقابل درب منازل شان با مشکل مواجه اند و این موضوعات باید در تصمیم گیری های شهری لحاظ شود.
 
مهدی حاجی قاسمی نیز در هنگام طرح لایحه مربوط به تعریض خیابان شهید میرزایی پرور گفت که برغم مشوق های قانونی در نظر گرفته شده اما مالکین پلاک های باقیمانده تمایل چندانی برای توافق با شهرداری نشان نداده اند و به نظر می رسد شهرداری باید نسبت به امضای توافق با مالکین اقدام کرده و سپس لایحه جداگانه به شورای اسلامی شهر ارسال کند و به نظر نمی رسد که تمدید مشوق ها در شرایط کنونی به حل مسئله کمک چندانی کند.
 گزارش تصویری / محمدرضا سلطانی
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب


ارتباط با شورا آدرس:
کرج، خیابان شهید بهشتی ، نرسیده به میدان سپاه جنب تالار شهیدان نژاد فلاح
تلفن تماس:
0263000000
پست الکترونیک:
SHORAKARAJ@GMAIL.COM
انتشار مطالب با ذكر منبع ( پایگاه اطلاع رسانی شورای شهر كرج ) بلامانع است.