کد مطلب : 2014
تاریخ ثبت : 1398/04/29-08:52
در سی و نهمین جلسه کمیسیون تلفیق؛
گزارش نهایی تفریغ بودجه سال 96 به تصویب شورا رسید

رئیس کمیسیون تلفیق شورای اسلامی شهر کرج از تصویب "تفریغ بودجه سال 96 شورای اسلامی شهر کرج" خبر داد.
غدیر مهدوی در گفتگو با خبرنگار "پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر کرج" ضمن اعلام این خبر اظهار داشت: میزان بودجه سال 1396، رقمی معادل یک هزار و 918 میلیارد تومان بود که میزان جذب درامد  1114 میلیارد تومان می باشد. درصد جذب بودجه 58 درصد است که با توجه به پتانسیل های بالای درآمدی در شهر، این رقم درصد پایینی می باشد.
 
وی میزان هزینه کرد بودجه سال 96 را رقمی معادل یک هزار و 202 میلیارد تومان عنوان کرد و افزود: این مبلغ نسبت به درآمد ایجاد شده رقمی معادل 88 میلیارد تومان کسری دارد. از درآمدهای حاصله شهرداری در سال 96، حدود 341 میلیارد تومان آن از محل جرایم کمیسیون ماده صد (برابر با 31درصد کل درآمد) می باشد که این امر نقطه منفی در فعالیت شهرداری در سال مذکور می باشد. زیرا درصد قابل ملاحظه‌ای از درآمد شهر از طریق تخلفات ساخت و ساز حاصل شده است. 
 
به گفته مهدوی درآمدهای کوششی و پایدار به میزان قابل ملاحظه ای از میزان مصوب پایین تر است که این امر نیز بیانگر نقطه ضعف دیگری در مدیریت شهری می باشد.
 
رئیس کمیسیون تلفیق شورای شهر کرج در ادامه اظهار داشت: جمع کل هزینه های جاری شهرداری 641 میلیارد تومان است که از این مبلغ بیش از 550 میلیارد تومان آن مربوط به هزینه های پرسنلی است که بیانگر بوروکراسی ناکارآمد حاکم در شهرداری می باشد. جمع کل هزینه های عمرانی شهر 560 میلیارد تومان است.
 
دانشیار دانشگاه علامه طباطبایی در ادامه سخنان خود افزود: با عنایت به رعایت مفاد ماده 68 قانون شهرداری ها در انجام هزینه های جاری و عمرانی و همچنین انحراف ده درصدی شهرداری در انجام هزینه ها نسبت به درآمد وصولی و با در نظر گرفتن این مطلب که جابجایی هزینه های انجام گرفته در حدود اعمال ماده 28 آئین نامه شهرداری ها بوده است، تصویب تفریغ بودجه سال 96 بصورت مشروط ، مبنی بر اینکه چنانچه در گزارش حسابرس قانون شهرداری مواردی مطرح گردد، مدیران مربوط برابر قانون و مقررات پاسخگو بوده و تصویب تفریغ بودجه رافع مسئولیت آنان نمی باشد با رعایت قانون و مقررات بلامانع است.
 
انجام کارهای بزرگ شهردار مقتدر می خواهد
 
رئیس کمیسیون تلفیق شورای اسلامی شهر کرج در بخش دیگری از سخنان خود به اجرای ساخت مسکن اجتماعی اشاره کرد و افزود: شهرداری اگر بتواند مسکن اجتماعی احداث نماید و با واگذاری آن به اجاره بهای کمتر از بازار به افراد نیازمند و بی بضاعت ، از یک سو به وضعیت مسکن مردم کمک نموده از سوی دیگر به افزایش درآمد پایدار شهرداری کمک خواهد کرد.
 
به گفته مهدوی اجرای پروژه های بزرگ در شهر، شهردار و مدیری مقتدر و جسور می خواهد چرا که انجام کارهای روزمره در شهرداری را هر مدیری می تواند انجام دهد. وی از شهردار کرج خواست برای انجام کارهای بزرگ و جدید همچون مسکن اجتماعی، احداث خطوط تراموا جسورانه اقدام نماید.
وی خاطرنشان ساخت: کمیسیون تلفیق بودجه شورای شهر کرج بعد از تصویب تفریغ بودجه سال  ۹۶، اهتمام ویژه در بررسی تفریغ بودجه سال 97 خواهد داشت و با توجه به تشکیل کمیته های تخصصی در حوزه های مختلف درآمدی و عمرانی ابراز امیداوری کرد که بتوان با دقت و تخصص بیشتر به تصویب آن پرداخت.
 
غدیر مهدوی در پایان از تشکیل کارگروه بررسی مستمر گزارشات و عملکرد حسابرسین شهرداری کرج و سازمان های تابعه در کمیسیون تلفیق خبر داد. این کمیته با تشکیل یک جلسه در هر هفته گزارشات و عملکرد حسابرسین را مورد بررسی قرار خواهند داد.
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب


ارتباط با شورا آدرس:
کرج، خیابان شهید بهشتی ، نرسیده به میدان سپاه جنب تالار شهیدان نژاد فلاح
تلفن تماس:
0263000000
پست الکترونیک:
SHORAKARAJ@GMAIL.COM
انتشار مطالب با ذكر منبع ( پایگاه اطلاع رسانی شورای شهر كرج ) بلامانع است.