کد مطلب : 1981
تاریخ ثبت : 1398/04/18-11:07
رسولی تاکید کرد؛
تلاش مدیریت شهری کرج برای توسعه و تسهیل تاسیسات گردشگری کرج

رئیس کمیسیون شهرسازی شورای اسلامی شهر کرج بر تلاش و جدیت مدیریت شهری برای تسهیل و توسعه گردشگری در این کلانشهر تاکید کرد.
کارگروه بررسی طرح ساماندهی توسعه و تسهیل تاسیسات گردشگری در کلانشهر کرج به ریاست احد رسولی رئیس کمیسیون معماری، شهرسازی و بافت های فرسوده شورای شهر کرج و با حضور حجت الاسلام صابری طالقانی ریاست میراث فرهنگی استان البرز، احمدی پرگو معاون شهر سازی شهرداری کرج، زاده نور مدیر کل اداره تشخیص و وصول درآمد شهرداری کرج، جواهری مدیر کل امور شهرسازی، فرهمند مسئول طرح تفصیلی و ترکاشوند معاون گردشگری میراث فرهنگی برگزار و بندهای قید شده در این طرح مورد بحث و بررسی حاضرین قرار گرفت.
 
رئیس کمیسیون شهرسازی، معماری و بافتهای فرسوده در این خصوص اظهار داشت: طرح ساماندهی توسعه و تسهیل تاسیسات گردشگری کرج در کمیسیون معماری و شهرسازی مطرح و مقرر گردید کارگروه گردشگری جهت استفاده از دیدگاه های مسئولین مرتبط شهری جهت بررسی بیشتر و اخذ نقطه نظرات تخصصی و فنی برگزار و نتایج آن در جلسه رسمی شورا جهت تصمیم گیری نهایی مطرح شود.
 
 
وی ادامه داد: در سرفصل امور اجتماعی برنامه ششم توسعه بند 50 سیاست کلی که از سوی مقام معظم رهبری ابلاغ شده بر توسعه پایدار صنعتی ایرانگردی تاکید موکد شده و مقرر شده تعداد ایرانگردان خارجی تا پایان دوره ششم توسعه به حداقل پنج برابر افزایش پیدا کند. لذا در همین راستا و با عنایت به قوانین و مستندات فرادست و به منظور ارتقای کیفی ارائه خدمات ، توسعه و افزایش سطح و سطوح سرانه تفریحی و گردشگری شهر، تسهیل، تشویق و ترغیب بخش خصوصی جهت سرمایه گذاری در حوزه گردشگری، لزوم توسعه صنعت گردشگری به عنوان یکی از روشهای ایجاد درآمد پایدار و تسهیل و تسریع در فرآیندها؛ "طرح پیشنهادی ساماندهی، توسعه و تسهیل تاسیسات گردشگری در کلانشهر کرج" در دستور کار کمیسیون شهرسازی، معماری و بافتهای فرسوده شورای اسلامی شهر قرار گرفته است و سعی بر آن داریم تا با همکاری تمام نهادها و سازمان های مرتبط در حوزه گردشگری کلانشهر کرج به توسعه این حوزه پرداخته شود.
 
 
به گفته رسولی تمامی طرح های مطالعاتی در حوزه گردشگری در کمیته های مختلف و مرتبط با این حوزه طی جلسات متعدد مطرح و مورد مطالعه و کارشناسی شده است و تصمیماتی در این خصوص اتخاذ شده و مجموعه اقدامات انجام شده تا سیاست های کلی جهت هماهنگی بیشتر مدیریت شهری و  سازمان میراث فرهنگی در جهت توسعه گردشگری کرج اجرایی شود.
 
وی با اشاره به شهرهای اقماری در خصوص وجود اقامتگاه ها و هتل های موجود جهت اسکان مسافر اظهار داشت: متاسفانه زیرساخت های لازم جهت اقامت مسافرین در کلانشهر کرج مهیا نشده است و مطالعات به درستی صورت نگرفته است.
 
وی تاکید کرد: استفاده از دیدگاه های معاونت شهرسازی شهرداری کرج و سازمان گردشگری جهت دستیابی به تصمیمات صحیح از اهمیت بالایی برخوردار است که می تواند شهرداری را در رسیدن به هدف خود در حوزه گردشگری و ایجاد بسترهای مناسب در این حوزه یاری رساند.
 
در ادامه احمدی پرگو معاون شهرسازی شهرداری کرج نظرات و دیدگاه های خود را در خصوص بندهای قید شده در طرح ساماندهی توسعه و تسهیل تاسیسات گردشگری در کلانشهر کرج اعلام و در جهت تسهیل در امور اخذ بهای خدمات ناشی از ساخت بنا و تغییر کاربری جهت احداث هتل، متل، مهمانپذیر و خانه مسافر مواردی را مطرح کرد.
 
حجت الاسلام صابری طالقانی ریاست سازمان میراث فرهنگی استان البرز نیز ضمن ابراز خرسندی از تعامل شورا و شهرداری با این سازمان جهت توسعه و تسهیل در امور گردشگری استان و کلانشهر کرج اظهارداشت: این کلانشهر جاذبه های طبیعی، تاریخی و فرهنگی بسیار زیادی دارد که نیاز است با شناساندن آن به شهروندان به توسعه حوزه گردشگری این شهر کمک کرد و باید بسترهای لازم جهت توسعه و معرفی آن به عموم مردم در کشور ایجاد شود.
 
وی ادامه داد: کارگاه های صنایع دستی کرج و محصولات شهروندان ما بسیار جذابیت دارد، ضرورت دارد با معرفی آن به مردم و ایجاد بازارچه هایی به سبک معماری سنتی به توسعه این مهم بپردازیم و هنرِ دست هنرمندان شهرمان به عرصه نمایش گذاشته شود.
 
احد رسولی رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی در پایان این جلسه ضمن ابراز خرسندی از تعامل پیش آمده با سازمان میراث فرهنگی گردشگری استان البرز با مدیریت شهری تاکید داشت: مدیریت شهری کرج در جهت توسعه بسترهای گردشگری تلاش مضاعف دارد و هم افزایی و در کنار هم قرار گرفتن مسئولین جهت رسیدن به این هدف بزرگ بسیار اهمیت دارد که امید داریم با این هم افزایی شاهد توسعه گردشگری در کلانشر کرج باشیم.
 
در پایان این جلسه تمامی مفاد طرح ساماندهی توسعه و تسهیل تاسیسات گردشگری در کلانشهر کرج مورد بررسی قرار گرفت و مقرر گردید جهت تصمیم­گیری نهایی به جلسه رسمی شورای شهر کرج ارجاع داده شود. 


نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب


ارتباط با شورا آدرس:
کرج، خیابان شهید بهشتی ، نرسیده به میدان سپاه جنب تالار شهیدان نژاد فلاح
تلفن تماس:
0263000000
پست الکترونیک:
SHORAKARAJ@GMAIL.COM
انتشار مطالب با ذكر منبع ( پایگاه اطلاع رسانی شورای شهر كرج ) بلامانع است.