کد مطلب : 1956
تاریخ ثبت : 1398/04/03-15:13
به مناسبت روز اصناف؛
حضور سلیم نژاد، حاجی قاسمی و زارع در اتاق اصناف البرز / تاکید بر تقویت تعاملات

اکبر سلیم نژاد، مهدی حاجی قاسمی و عباس زارع به نمایندگی از اعضای شورای اسلامی شهر کرج ظهر امروز در اتاق اصناف استان حضور یافته و فرا رسیدن هفته اصناف را به رئیس و اعضای هیئت مدیره این مجموعه تبریک گفتند و خواستار توسعه تعاملات دوسویه و تلاش برای رفع دغدغه های موجود شدند.
به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر کرج، اکبر سلیم نژاد رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی شورای اسلامی شهر در این دیدار که در فضایی صمیمانه صورت گرفت، از آمادگی کامل مدیریت شهری برای توجه به دغدغه ها و مشکلات خانواده بزرگ اصناف سخن گفت و یاد و خاطره شهدای اصناف را گرامی داشت. وی گفت که طبق سخن پیامبر اکرم اسلام (ص) کاسب حبیب و دوست خداوند متعال است و کسانی که چنین مقام شامخی دارند، شایسته تکریم و قدردانی هستند.
 
سلیم نژاد با اشاره به دغدغه اصناف در خصوص میزان و نحوه دریافت عوارض پسماند و کسب و پیشه، بیان داشت: در هر حال شرایط اقتصادی بر کسی پوشیده نیست و با توجه به نامگذاری شعار ملی سال از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی با عنوان «حمایت از تولید داخلی»، باید تعامل بهتری با کسبه و اصناف که اصلی ترین زنجیره توزیع و فروش کالای داخلی هستند، داشت تا این قشر دلسوز آسیب کمتری از تحریم های ظالمانه دشمنان نظام ببینند.
 
مهدی حاجی قاسمی رئیس کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر نیز با بیان اینکه بنده خود را عضوی از خانواده اصناف می دانم و با مشکلات و دغدغه های کسبه ناآشنا نیستم، گفت: متاسفانه برخی مناطق شهرداری کرج تعامل خوبی با اصناف ندارند و گاهی برای وصول عوارض فشارهای نامتعارفی به کسبه وارد می کنند که قابل قبول نیست. امیدواریم با برگزاری نشست هایی این تعامل حسنه تر شود.
 
وی افزود: در جریان سیل های ویرانگر اخیر که خسارت های جانی و مالی گسترده ای به همراه داشت، کسبه و بازاریان غیرتمند استان البرز و شهر کرج در صف مقدم کمک رسانی به هم میهنان خسارت دیده قرار گرفتند و با ارسال کمک های نقدی و کالایی، تصویری از انسانیت و همیشه در صحنه بودن خود را منعکس کردند که جای بسی تقدیر و تشکر دارد و باید قدردان وجود چنین انسان های مخلصی در شهرمان باشیم.
 
عباس زارع رئیس شورای اسلامی شهر نیز با بیان اینکه خانواده بزرگ اصناف کرج بیش از صد هزار عضو دارد که تحت شبکه ای وسیع به شهروندان خدمت رسانی می کنند، بیان داشت: باور قلبی ما این است که کاسب حبیب خداست و این صنف از دیرباز تاکنون امین و امانتدار مردم هستند و جایگاه ویژه ای نزدم عموم دارند. کسبه و بازاریان در روزهای سرنوشت ساز و حساس در کنار ملت ایستاده و جا دارد که یادِ شهدای معظم اصناف را نیز گرامی بداریم.
 
وی ضمن تاکید بر توسعه تعاملات مدیریت شهری کرج و اتاق اصناف البرز برای رفع معضل سد معبر از سوی برخی کسبه و مغازه داران، عنوان کرد: در هر حال تردد ایمن و آسان در پیاده روها یکی از حقوق مسلم شهروندان به ویژه افراد کم توان و سالمند است که احدی نباید به آن تعرض کند و کسبه محترم نیز چه در پارک دایمی خودرو مقابل واحد صنفی خود و چه در چیدمان قفسه ها و اجناس در مقابل مغازه و ایجاد مزاحمت برای عابرین باید تجدید نظر و مراعات بیشتری کنند.
 
حمید کریمی رئیس و اعضای هیئت مدیره اتاق اصناف البرز نیز با قدردانی از حضور و توجه اعضای شورای اسلامی شهر، خواستار استمرار نشست های دوجانبه به منظور شکل گیری فضای گفتمان و ایجاد بستر حل مشکلات و مسائل موجود شدند و تاکید کردند که اصناف در صف مقدم حمایت از مدیریت شهری برای توسعه خدمت رسانی به شهروندان ایستاده اند و خود را مقید به اجرای قوانین می دانند.
 
اعضای شورای اسلامی شهر کرج همچنین از حمایت های حمید کریمی از تیم فوتبال شهدای رزکان که اخیراً به لیگ دسته دوم کشور نیز صعود کرد، قدردانی کردند و یادآور شدند که نقش اصناف در توسعه و بهبود فعالیت های فرهنگی، ورزشی و هنری بی بدیل است و اصناف این قابلیت را دارند تا در این عرصه نیز سرمایه گذاری های خیریه داشته باشند.
 

 
 

 
 


نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب


ارتباط با شورا آدرس:
کرج، خیابان شهید بهشتی ، نرسیده به میدان سپاه جنب تالار شهیدان نژاد فلاح
تلفن تماس:
0263000000
پست الکترونیک:
SHORAKARAJ@GMAIL.COM
انتشار مطالب با ذكر منبع ( پایگاه اطلاع رسانی شورای شهر كرج ) بلامانع است.