کد مطلب : 1798
تاریخ ثبت : 1398/02/29-13:39
زارع:
ارتباط شهروندان و شهرداری کرج حسنه نیست / روابط عمومی ها نباید به سیاست های اشخاص و گروه ها گره بخورند

رئیس شورای اسلامی شهر کرج اظهار داشت: در حال حاضر ارتباط بین مردم و شهرداری کرج حسنه نیست و ما شاهد تسری موجی از بی اعتمادی نسبت به این مجموعه هستیم.
به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر کرج، عباس زارع در مراسم روز ارتباطات که به همت شورای اسلامی شهر برگزار شد، با بیان اینکه روابط عمومی ها در مجموعه مدیریت شهری از اهمیت ویژه ای برخوردار هستند، گفت: در حال حاضر ارتباط بین مردم و مجموعه شهرداری کرج ارتباط حسنه و پایداری نیست و موجی از بی اعتمادی را در بین افکار عمومی شاهد هستیم. عدم رضایت خاطر شهروندان می تواند عدم مشارکت شهروندان در برنامه های شهری را به همراه داشته باشد و این مهم زیان های فراوانی را موجب می شود.
 
وی افزود: گاهاً شاهد سرکوب مطالبه گری و عدم پاسخگویی به نیازهای شهروندان هستیم و یک طرفه بودن و یکسویه بودن نظام خدمت کاملاً مشهود است و ما به بازخورد کارهایی که انجام می شود، توجهی نداریم. در چنین شرایطی مردم قدر زحمات و پروژه هایی که با هزینه های بالا و تلاش مضاعف افتتاح می شود را نخواهند دانست. گرچه دوره کنونی شورای اسلامی شهر کرج از بدو روی کار آمدن به مباحث روابط عمومی اهمیت ویژه ای قائل شده اما در عمل خروجی ملموس و مشهودی نداشته است.
 
این مسئول ادامه داد: روابط عمومی به عنوان یک فن و مهارت نیازمند دانش اندوزی است و باید به صورت علمی مورد بررسی قرار بگیرد. اینکه ما چطور بین ذی نفعان که اکثراً شهروندان و ساکنین هستند و مجموعه مدیریت شهری کرج یک پل دوسویه ایجاد کنیم، از اهمیت بالایی برخوردار است و مادامی که روابط بین این دو بر مبنای اعتماد نباشد، اهداف مدیریت شهری عقیم می ماند.
 
شهرداری کرج نباید به کمپین انتخاباتی تبدیل شود
 
زارع روابط عمومی های مدیریت شهری کرج را به بهره مندی از خلاقیت و نوآوری و دریافت آموزش های نوین و بروز شدن دعوت و اضافه کرد: روابط عمومی باید به تعهد سازمانی گره بخورد و تحت هیچ شرایطی نباید به خدمت افراد و گروه ها و سیاست ها و امیال و اهداف غیرسازمانی در آید و همواره موظف به اجرایی کردن سیاست ها و اهداف شورای اسلامی شهر که همانا خدمت رسانی صادقانه به شهروندان است، می باشد.
 
وی با اشاره به برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی در سال جاری، تاکید کرد که شهرداری کرج نباید به کمپین انتخاباتی تبدیل شود و در سال جاری باید مواظب عمل و عکس العمل ها باشیم و تنها در باند خدمت به مردم حرکت کنیم.
 
رئیس شورای اسلامی شهر کرج در پایان از امیر اشتری مدیرکل جدید ارتباطات و امور بین الملل شهرداری کرج به عنوان عضوی از خانواده روابط عمومی های مدیریت شهری این کلانشهر یاد کرد که سالیانِ نسبتاً طولانی در این حوزه منشاء اثر بوده و چهره ای شناخته شده است و با رزومه ای که در داخل مجموعه مدیریت شهری شکل گرفته، می تواند تحولات مورد نظر را در این عرصه ایجاد نماید.
 
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب


ارتباط با شورا آدرس:
کرج، خیابان شهید بهشتی ، نرسیده به میدان سپاه جنب تالار شهیدان نژاد فلاح
تلفن تماس:
0263000000
پست الکترونیک:
SHORAKARAJ@GMAIL.COM
انتشار مطالب با ذكر منبع ( پایگاه اطلاع رسانی شورای شهر كرج ) بلامانع است.