کد مطلب : 1793
تاریخ ثبت : 1398/02/29-11:48
رئیس شورای اسلامی شهر کرج:
تهدیدات و هزینه های کاهش اختیارات شورا شامل حال شهر می شود

رئیس شورای اسلامی شهر کرج گفت: متاسفانه طی چند سال اخیر شاهد کاهش اختیارات شورای شهر توسط دولت در مجلس شورای اسلامی شهر کرج هستیم که هزینه ها و تهدیدات این اتفاق در آینده شامل حال شهر خواهد بود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای شهر کرج، عباس زارع در یک صد و چهل و سومین جلسه رسمی شورای شهر کرج طی نطق پیش از دستور ضمن تبریک روز ملی ارتباطات به مجموعه روابط عمومی های استان، شهرداری، شورا، سازمانها و خبرنگاران و عکاسان، گفت: امیدوارم بتوانیم زمینه های ارتباط تنگاتنگ تر میان مردم و مسولین را فراهم کنیم 
 
وی افزود:: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده مقرر بود در هزار هکتار از اراضی شمال غرب شهر جنگل‌کاری انجام شود این مهم به‌منظور توسعه گردشگری انجام‌شده و هزینه‌های بسیاری برای شهرداری داشته است.

به گفته وی اقدامات موردنظر در آن اراضی پیش رفته و شهرداری کرج در پروژه‌های صد هکتاری در فواصل مختلف پروژه جنگل‌کاری را پیش برده است.

رئیس شورای شهر کرج بابیان اینکه اداره کل راه و شهرسازی، استانداری، نمایندگان مجلس و دیگر مسئولان شهر در جریان اقدامات شهرداری بوده‌اند، گفت: همه از انجام این پروژه رضایت داشته‌اند اما می‌بینیم مشکلی بیرون از شهر کرج رخ‌داده و غرامت آن باید از اراضی حریم شهر پرداخت شود حریمی که شهرداری می‌تواند برای آن برنامه‌ریزی داشته باشد.

زارع بابیان اینکه قاعدتاً این اراضی باید در اختیار شهرداری قرار گیرد و یا در قالب یک طرح بالادست در این خصوص برنامه‌ریزی شود، تأکید کرد: مدارک لازم در این خصوص را جمع‌آوری‌شده که در اختیار شهردار قرار می‌گیرد انتظار داریم که استاندار نیز پیگیر این قضیه شود.

وی با این توضیح که انتظار داریم راه و شهرسازی از قبل هماهنگی ضمنی با مدیریت شهری را انجام دهد تا در جریان فعل‌وانفعالات که در حاشیه شهر صورت می‌گیرد باشیم، افزود: این مشکلی که پیش‌آمده نتیجه کاهش اختیارات شهرداری‌ها در حوزه شهرسازی است، گاهی پایتخت‌نشینان تصمیمی اتخاذ می‌کنند که تبعاتش متوجه مردم شهر دیگر می‌شود.

رئیس شورای شهر کرج ادامه داد: شورا و شهرداری درخواست دارند که از سوی دولت در خصوص تغییر سطح اختیارات مدیریت‌های شهری تجدیدنظر صورت گیرد
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب


ارتباط با شورا آدرس:
کرج، خیابان شهید بهشتی ، نرسیده به میدان سپاه جنب تالار شهیدان نژاد فلاح
تلفن تماس:
0263000000
پست الکترونیک:
SHORAKARAJ@GMAIL.COM
انتشار مطالب با ذكر منبع ( پایگاه اطلاع رسانی شورای شهر كرج ) بلامانع است.