کد مطلب : 1789
تاریخ ثبت : 1398/02/28-08:30
طی بازدیدی؛
رسولی خواستار بررسی وضعیت ساخت و سازها در منطقه 4 شد

رئیس کمیسیون شهرسازی، معماری و بافت های فرسوده شورای اسلامی شهر کرج طی بازدیدی خواستار بررسی وضعیت ساخت و سازها در منطقه 4 این کلانشهر شد.
به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر کرج، احد رسولی به درخواست تعدادی از شهروندان و معتمدین محلات به صورت سرزده در منطقه 4 شهرداری کرج حضور یافت و ضمن بازدید از محل احداث چند بنای نیمه تمام که اهالی مدعی وقوع تخلفات ساختمانی در آنها شده بودند، خواستار شفاف سازی و پاسخگویی از سوی مسئولان ذیربط شد.
 
وی با بیان اینکه متاسفانه سازندگان عمدتاً خارج از متراژ مندرج در پروانه ساخت و ساز می کنند و سپس پرونده برای کمیسیون ماده صد ارسال می شود، گفت: این موضوع گرچه با پرداخت جریمه شکل قانونی می گیرد اما آرامش را از همسایگان سلب می کند و موجب مخدوش شدن سیما و منظر شهری و مغفول ماندن ارزش های شهرسازی و معماری می شود.
 
این مسئول پس از انجام بازدیدها در دفتر معاونت شهرسازی منطقه حضور یافت و ضمن رویت برخی پرونده ها، همچنین تاکید کرد که باید به سازندگان برای رعایت آیین نامه استانداردسازی معابر تذکرات لازم را ارائه کرد. رسولی گفت که شهرداری گرچه باید به حقوق قانونی سازندگان احترام بگذارد اما در عین حال تشویق آنها به قانونمداری و جلوگیری از تعرض به حقوق مجاورین نیز باید در دستور کار قرار بگیرد.
 
رسولی با اشاره به بن بست های ترافیکی منطقه و ترافیک صبح و عصرگاهی، خواستار تسریع در اجرای پروژه های تعریض معابر و توافقات جهت تملک اراضی واقع در مسیر طرح های راهسازی شد. وی همچنین در نشست با مدیر منطقه بر اجرایی شدن ادامه زیرگذر آیت الله هاشمی به سمت فرودگاه پیام تاکید کرد.
 
رئیس کمیسیون شهرسازی شورای اسلامی شهر کرج در پایان با بیان اینکه تکریم ارباب رجوع باید در دستور کار مدیران شهری و پرسنل مدیریت شهری قرار بگیرد، اظهار کرد: یکی از مهمترین جلوه های تکریم شهروندی کنترل ساخت و سازها می باشد که در بازدیدِ امروز شاهدِ تعرض برخی سازندگان به حقوق همسایگان هستیم و در اسرع وقت باید به شکایت های این چنین رسیدگی شود.
 
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب


ارتباط با شورا آدرس:
کرج، خیابان شهید بهشتی ، نرسیده به میدان سپاه جنب تالار شهیدان نژاد فلاح
تلفن تماس:
0263000000
پست الکترونیک:
SHORAKARAJ@GMAIL.COM
انتشار مطالب با ذكر منبع ( پایگاه اطلاع رسانی شورای شهر كرج ) بلامانع است.