کد مطلب : 1785
تاریخ ثبت : 1398/02/23-09:35
خلیلی اردکانی:
مردم نباید نسبت به آنچه در شهر محل سکونتشان می‌گذرد، بی تفاوت باشند

رئیس کمیسیون نظارت و تحول اداری شورای شهر کرج گفت: اگر می‌خواهیم میزان مشارکت مردم در اداره شهر افزایش یابد، باید به دنبال راهکارهایی برای افزایش حس هویت شهروندی و تعلق خاطر در میان کرج نشینان باشیم.
به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر کرج، محمد حسین خلیلی اردکانی اظهار کرد: متاسفانه هویت شهروندی آن طور که باید و شاید بین ساکنان این کلانشهر پررنگ نیست که این امر باعث شده بسیاری از آنها خود را کرجی ندانند. بدون شک فردی که آباو اجدادش در شهری به دنیا آمده، رشد کرده و عمر خود را سپری کرده، نسبت به آن شهر علقه خاصی پیدا می‌کند ولی از آنجایی‌که بسیاری از ساکنان کرج مهاجر هستند این حس تعلق در بسیاری از آنها وجود ندارد.
 
وی افزود: اگر می‌خواهیم میزان مشارکت مردم در اداره شهر افزایش یابد، باید به دنبال راهکارهایی برای افزایش حس هویت شهروندی و تعلق خاطر در میان کرج نشینان باشیم. شفاف سازی مجموعه مدیریت شهری یکی از راهکارهای پیش رو برای تحقق این هدف است.
 
این مسئول خاطر نشان کرد: بدون شک اگر شهروندان ببینند که مطالبات آنها پیگیری می‌شود، مدیران شهری شنوای انتقادات به حق آنها هستندو مسئولان مشکلاتشان را پیگیری می‌کنند، مشارکت آنها در اداره شهر بیشتر می‌شود. عضو شورای اسلامی شهر کرج با اشاره به وجود نیروی انسانی کارآمد در این کلانشهر ابراز کرد: کرج افراد صاحب نظر و متخصص زیادی در حوزه‌های مختلف در خود جای داده که بهره مندی از توانمندی آنها می‌تواند مسیر توسعه ای استان را هموار کند.
 
خلیلی اردکانی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به فعالیت سامانه ۱۳۷  افزود: شهروندان می‌توانند از طریق این سامانه مشکلات شهر را به گوش مسئولان برسانند تا اقدامات لازم برای رفع آنها صورت بگیرد. رئیس کمیسیون نظارت و تحول اداری شورای اسلامی شهر کرج گفت: نظارت شهروندان باعث کاهش فساد در مجموعه مدیریت شهری می‌شود چون وقتی مسئولان ببینند عملکردشان زیر ذره بین مردم است، کمتر خطا می‌کنند.
 
وی افزود: مردم نباید نسبت به آنچه در شهر محل سکونتشان می‌گذرد بی تفاوت باشند و باید با مراقبت از مجموعه مدیریت شهری راه را برای خدمت صادقانه مسئولان باز کنند. 
 
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب


ارتباط با شورا آدرس:
کرج، خیابان شهید بهشتی ، نرسیده به میدان سپاه جنب تالار شهیدان نژاد فلاح
تلفن تماس:
0263000000
پست الکترونیک:
SHORAKARAJ@GMAIL.COM
انتشار مطالب با ذكر منبع ( پایگاه اطلاع رسانی شورای شهر كرج ) بلامانع است.