کد مطلب : 1781
تاریخ ثبت : 1398/02/22-12:30
با هدف بررسی لوایح؛
یک صد و چهل و دومین جلسه رسمی شورای شهر کرج برگزار شد

یک صد و چهل و دومین جلسه رسمی شورا با هدف بررسی لوایح ارسالی از سوی شهرداری به شورا برگزار و موارد مطروحه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر کرج، از جمله مهمترین لوایحی که در این جلسه مورد بحث و بررسی قرار گرفت انتخاب نمایندگان شورای شهر در کمیته حسابرسی بود که بسیار حائز اهمیت بوده و  در جهت نظارت دقیق تر شورا بر امورات شهرداری و نحوه هزینه کرد در شورای اسلامی شهر است.
 
در همین راستا و در جهت ارائه خدمات کمیته حسابرسی دیوان محاسباتی در شورای شهر با حضور نمایندگان شورا و کارشناسان مجرب در حوزه حسابرسی و مسئولین ذیربط شکل می گیرد تا بطور مرتب بر عملکرد شهرداری کرج نظارت شود تا بتوان میزان انحرافات را کاهش داد.
 
شورای شهر کرج در جلسه مذکور دو نفر را برای بحث سند نظام فنی- اجرایی شهرداری کرج انتخاب کرد که آن نیز یک اهرم نظارتی است و سال قبل در قالب یک طرح در شورای شهر مطرح و عنوان شد که این سند چنانچه فعال شود در حوزه های هزینه کرد بهینه منابع و انحرافات احتمالی نظارتی دقیق خواهد شد.
 
در ادامه لایحه ساماندهی تابلوهای تبلیغاتی از سطح این کلانشهر مطرح شد که باید ها و نبایدهای زیادی به همراه داشت.
 در متن این لایحه آمده است که به شهرداری کرج اجازه داده می شود مبلغ یک صد و 80 میلیون تومان از محل ماد 16 اقدام و به صورت سالیانه به فرماندهی نیروی انتظامی استان البرز در ازای تحویل تابلوها به شهرداری کرج، به منظور ساماندهی تبلیغات محیطی اقدام نماید.
 
رئیس شورای شهر کرج در توضیح این لایحه اظهار داشت: این اقدام شهرداری در راستای ساماندهی تابلوهای تبلیغاتی از سطح شهر حمایت خواهیم کرد، افزود: متاسفانه در حوزه استفاده از این تابلوها هر کسی هرکاری دلش می خواهد انجام می داد در حالی که وظیفه تبلیغات محیطی و شهرداری بر اساس قانون بر عهده شهرداری است.
 
وی تاکید کرد: شهرداری می تواند در معابر و سطوح عمومی شهر مجوز صادر کند یا کار تبلیغاتی انجام دهد اما متاسفانه می بینیم که دستگاه های متعددی در این حوزه فعال هستند و ساماندهی کار را مشکل می کند.
 
زارع گفت: امید است با تصویب این لایحه بتوانیم ساماندهی تابلوهای تبلیغاتی در سطح کرج را در سال جاری را به سرانجام مطلوب تری برسانیم و چهره کرج خواناتر و بهتر شود.
 
اعضای شورای شهر کرج به اتفاق مخالف وضعیت کنونی در شهر بوده و ساماندهی بر این وضعیت را خواستار بودند و در ادامه این مذاکرات مقرر شد تا با حذف هزینه کرد از ردیف ماده 16 و با انجام یک اقدام فرهنگی در سال جاری به اجرای لایحه مذکور پرداخته شود.
 
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب


ارتباط با شورا آدرس:
کرج، خیابان شهید بهشتی ، نرسیده به میدان سپاه جنب تالار شهیدان نژاد فلاح
تلفن تماس:
0263000000
پست الکترونیک:
SHORAKARAJ@GMAIL.COM
انتشار مطالب با ذكر منبع ( پایگاه اطلاع رسانی شورای شهر كرج ) بلامانع است.