کد مطلب : 1766
تاریخ ثبت : 1398/02/18-08:59
به قلم مهدوی کلیشمی؛
«اقوام سالاری» در مدیریت شهری کرج بزرگ ترین غصه من است

غدیر مهدوی کلیشمی رئیس کمیسیون تلفیق شورای اسلامی شهر کرج طی یادداشتی نوشت: امروز بزرگ‌ترین غصه من این است که برخی مدیران به جای پیگیری اهداف مدیریت شهری به دنبال آن هستند که فلان آشنای خود را در بخشی از شورا یا شهرداری جا بدهند، یعنی روابط برای آنها بر ضوابط اولویت دارد.
لیست امید با شعارهایی متفاوت از کاندیداهای دوره‌های قبل رای آورد، اعتقاد به اصلاحات، شفافیت، صداقت، درستکاری و... بخشی از شعار این لیست بود، متأسفانه امروز شاهد آن هستیم که برخی از اعضا از این شعارها فاصله گرفته‌اند و همین باعث بی اعتمادی مردم می‌شود.
 
البته شورای پنجم در شرایطی روی کارآمد که شرایط اقتصادی و معیشتی مردم به هم ریخت که این امر هم در این مساله بی تأثیر نبود. در بودجه سال 98، شهردار تقاضا کرده بود که بودجه انبساطی شود و همین باعث شد بودجه امسال از دو هزار میلیارد به دو هزار و 800 میلیارد تومان افزایش پیدا کند.
 
شرط اصلی برای این افزایش، ایجاد ارزش افزوده، سود و درآمد برای شهرداری است، علاوه بر این شهرداری برای تحقق این بودجه باید به جای تکیه بر جرایم ماده 100 و خام فروشی به دنبال درآمد پایدار باشد. شهردار معتقد است این بودجه محقق خواهد شد بنابراین تا پایان سال باید صبر کنیم و ببینیم تا چه حد عملی می‌شود.
 
به نظر من کرج آنقدر پتانسیل دارد که شهرداری می‌تواند چند برابر بودجه امسال را محقق کند ولی به شرطی که جدیت، تلاش و همت لازم در این زمینه وجود داشته باشد، با اجرای پروژه‌های درآمدزا، جذب سرمایه گذار و با بهره گیری از توان و تجربه افراد متخصص می‌توان به سوی تحقق این هدف گام برداشت.
 
امروز بزرگ‌ترین غصه من این است که برخی مدیران به جای پیگیری اهداف مدیریت شهری به دنبال آن هستند که فلان آشنای خود را در بخشی از شورا یا شهرداری جا بدهند، یعنی روابط برای آنها بر ضوابط اولویت دارد، باید به دنبال شایسته پروری در مجموعه مدیریت شهری باشیم چون با روابط شخصی این شهر سر و سامان نمی‌گیرد.
 
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب


ارتباط با شورا آدرس:
کرج، خیابان شهید بهشتی ، نرسیده به میدان سپاه جنب تالار شهیدان نژاد فلاح
تلفن تماس:
0263000000
پست الکترونیک:
SHORAKARAJ@GMAIL.COM
انتشار مطالب با ذكر منبع ( پایگاه اطلاع رسانی شورای شهر كرج ) بلامانع است.