کد مطلب : 176
تاریخ ثبت : 1396/08/27-14:22
وحیدی:
فروش 400 میلیارد تومان اوراق مشارکت متروی کرج به صلاح شهر نیست

نایب رئیس شورای اسلامی شهر کرج با انتقاد از تصویب لایحه فروش 400 میلیارد تومان اوراق مشارکت خط 2 مترو گفت: با توجه به عمل نکردن شرکت سابیر به تعهدات خود در قبال قطار شهری، موافقت با این لایحه به صلاح شهر نیست.
منصور وحیدی در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر کرج گفت: در خصوص شرکت سابیر و سازمان قطار شهری سیاستی که دوستان در شورا، قبل از شروع رسمی دوره پنجم داشتند این بود که مجموعه این شرکت به تعهدات و وظایفش عمل نمی کند و ما به عنوان افرادی که مردم به ما امیدوار شدند و لیست امید را تشکیل دادیم، باید تلاش کنیم این شرکت خلع ید شود.
 
این مسئول گفت: در مذاکراتی که صورت گرفته است، اکثر افراد شورا خواستارِ خلع ید شرکت سابیر بودند ولی بعد از مدتی برخی از دوستان نسبت به موضعی که داشتند عقب نشینی کردند، نگاه شهردار کرج نیز مبتنی بر این است که پیمانکار جدید نیاز به زمان دارد ولی وظیفه ما در شورای شهر این است که آسیب شناسی کنیم،  اینکه یک پروژه موفق نبوده و 12 سال فرصت را از شهر و مردم را گرفته و میلیارد ها خسارت به این شهر وارد شده به این معنا است که سوء مدیریت و بی تدبیریِ پیمانکار به این شهر صدمه وارد کرده است.
 
عضو پارلمان شهری کرج افزود: بنده در وهله اول به عنوان یک شهروند و در وهله دوم به عنوان یک کارشناس مدیریت شهری و در وهله سوم به عنوان یک عضو شورای شهر به این موضوع منتقد بودم و در روز رای گیری هم حضور نداشتم. امروز سابیر پس از سال ها تعلل و تاخیر، ماموریت‌های قانونی خود را انجام نداده و هزینه‌های سنگینی بر شهروندان کرجی تحمیل کرده است.
 
نائب رئیس شورای شهر کرج خاطرنشان کرد: سابیر باید تعیین تکلیف شود، اوراق مشارکت ۴۰۰ میلیارد تومانی باید توجیه داشته باشد کما اینکه قبلا چندین میلیارد در اختیار این شرکت قرار گرفته اما کارها را به پیمانکاران درجه دو و سه سپرده است.
 
وحیدی افزود: شرکتی که برای این پروژه به کرج تحمیل شده یک شرکت دولتی است و تعهدات خود را در قبال کرج ادا نکرده است، این شرکت باید تعیین تکلیف شود تا دست از سر مردم کرج بردارد و بتوانیم منافع مردم را با تامل بیشتری پیش ببریم.
 
مطالبات باید توسط شهردار مهندسی و مدیریت شود

این مسئول در ادامه در خصوص ارزیابی از عملکرد شهردار کرج اظهار داشت: دکتر نصیری به لحاظ شخصیت، رفتار اداری و دارا بودن تحصیلات عالیه بسیار قابل قبول است و نگاه وی به مسائل شهری کاملا منطقی و از روی تجربه است، نکته ای که گفتن آن حائز اهمیت می باشد این است که مطالباتی که گروه ها و طیف ها  دارند باید توسط شهردار مهندسی و مدیریت شود تا توازن و تعادل لازم جهت خدمت رسانی برقرار نماید که در این رابطه این مهم به صورت نسبی انجام شده است و در بازه زمانی مناسب و با شناخت نسبی از محیط محقق خواهد شد.
 
وی افزود: با توجه به سوابق و تجربه شهردار کرج لازم است این تجربیات در زمان مناسب استفاده شود تا با همدلی و همفکری شهر را اداره کنیم و در زمان مناسب پاسخگوی مطالبات مردم باشیم چرا که اولین مسئول در راستای مطالبات مردمی، اعضای شورا هستند و ما نیز در این زمینه با استناد از استاندار، امام جمعه و نمایندگان باید نسبت به حل مسائل شهر گام برداریم. 
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب


ارتباط با شورا آدرس:
کرج، خیابان شهید بهشتی ، نرسیده به میدان سپاه جنب تالار شهیدان نژاد فلاح
تلفن تماس:
0263000000
پست الکترونیک:
SHORAKARAJ@GMAIL.COM
انتشار مطالب با ذكر منبع ( پایگاه اطلاع رسانی شورای شهر كرج ) بلامانع است.