کد مطلب : 155
تاریخ ثبت : 1396/08/23-09:15
انعکاس مطالبات مردم؛
نارضایتی اهالی شهرک اوج از ناوگان اتوبوسرانی / انتظار طولانی در ایستگاهها

با توجه به وسعت و جمعیت کلان‌شهر کرج، وجود ترافیک و آلودگی‌های سطح شهر و توصیه مداوم مسئولان در مورداستفاده از وسایل حمل‌ونقل عمومی، ساکنان شهرک اوج از نحوه سرویس‌دهی ناوگان اتوبوس‌رانی ناراضی هستند.
ابتدای خط این اتوبوس ایستگاه مترو فردیس و انتهای آن خیابان نواب صفوی است و مسیرهای چهارراه مصباح، میادین شاه‌عباسی و شهداء، خیابان‌های بهار و برغان، میادین آزادگان و طالقانی، بلوار امام رضا (ع)، سه‌راه حسن‌آباد، جنگلبانی و درنهایت شهرک اوج مناطقی هستند که در مسیر این اتوبوس قرار دارند.
 
اکنون با توجه به مسیرهای اعلام‌شده و جمعیتی که در این مناطق ساکن هستند وجود خدمات بهینه اتوبوس‌رانی لازم و ضروری است زیرا شاید شهرک اوج از تعداد جمعیت بالایی برخوردار نباشد اما به دلیل مسیرهای بین‌راهی که فقط توسط این اتوبوس‌ها طی می‌شوند، حق مسافران بین راه این است که بتوانند از این وسیله عمومی به‌سادگی استفاده کنند.
 
خانم جوانی که در ایستگاه میدان شهداء منتظر رسیدن اتوبوس بود به خبرنگار ما می‌گوید: 9 سال است که ساکن نواب 27 واقع در شهرک اوج هستم و تا حافظه‌ام یاری می‌کند اوضاع سرویس‌دهی همچنان نابسامان است. خانم دیگری در بخش بانوان داخل اتوبوس می‌گوید: چند مرتبه با اتوبوس‌رانی تماس گرفته‌ام و هر بار اظهار دارند که چون مسافران این شهرک کافی نیستند نمی‌توانیم اتوبوس‌های بیشتری را به این خط اختصاص دهیم.
 
برای پیگیری این موضوع لازم بود با سازمان مدیریت حمل‌ونقل بار و مسافر استان البرز و مسئولان مربوطه ارتباط برقرار کنیم اما دو روز کاری زمان برد زیرا تلفن این سازمان گویا است و هیچ‌یک از داخلی‌های اعلام‌شده توسط این تلفن پاسخگو نبودند و سرانجام یکی از داخلی‌ها پاسخ داد.
 
اسدالله اسد الهی، کارشناس بازرسی سازمان مدیریت حمل‌ونقل بار و مسافر استان البرز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس البرز در کرج گفت: این خط 5 تا 7 اتوبوس دارد که معمولاً هر 20 – 25 تا 30 دقیقه اعزام می‌شوند و به‌هیچ‌وجه صحت ندارد که مسافران زمان حدود 40 دقیقه‌ای را در انتظار هستند.
 
این در حالی است که آمار و ارقام اعلام‌شده توسط مسئول مربوطه خیلی دقیق نیست و هر باریک عدد به گوش ما می‌خورد. وی افزود: گاهی دیر رسیدن اتوبوس‌ها به دلیل خرابی و یا سوخت‌گیری است و در صورت اطلاع همشهریان به سازمان، به دلیل نداشتن کمکی ثابت، بلافاصله اتوبوس کمکی از خط‌های دیگر اعزام می‌شوند.
 
اکنون جای تأمل است که اگر ازنظر این سازمان، تعداد اتوبوس‌ها کافی است پس دلیل وسایل نقلیه کمکی چیست و در صورت انتقال اتوبوس از مسیرهای دیگر به این خط، آن مسیر دچار کمبود خواهد شد. نکته دیگر این‌که با توجه به عدم پاسخگویی تلفن‌های داخلی سازمان، مسافران باید چقدر زمان را پشت خط تلفن صرف کنند و موضوع بعدی این‌که در صورت برقراری ارتباط، زمان موردنیاز اعزام اتوبوس بعدی موضوع دیگری است که نیازمند تفکر است.
 
اگر مسافران این شهرک و مسیرهای بین‌راهی به حد کافی هستند و نیازمند اعزام وسیله جدید از سوی سازمان مدیریت حمل‌ونقل می‌شود، بهتر است سرویس‌های جدیدی به این خط اضافه شود تا هم شهروندان مجبور نباشند دقایق زیادی را در خیابان منتظر بمانند و هم تشویقی جهت استفاده از وسایل نقلیه عمومی و کاهش آلودگی و ترافیک سطح شهر باشد.
 
صدیقه صباغیان

مرتضی اکبری
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب


ارتباط با شورا آدرس:
کرج، خیابان شهید بهشتی ، نرسیده به میدان سپاه جنب تالار شهیدان نژاد فلاح
تلفن تماس:
0263000000
پست الکترونیک:
SHORAKARAJ@GMAIL.COM
انتشار مطالب با ذكر منبع ( پایگاه اطلاع رسانی شورای شهر كرج ) بلامانع است.