کد مطلب : 1173
تاریخ ثبت : 1397/08/13-11:01

مخالفت شورای شهر کرج با هزینه کرد بدون برنامه ریزی در حوزه خدمات شهری

اعضای شورای اسلامی شهر کرج با لایحه تخصیص 20 میلیارد ریال جهت خریداری سطل زباله مکانیزه مخالفت کردند؛ علت این مخالفت نیز هزینه کرد بدون برنامه ریزی مناسب و همچنین تصمیم شهرداری برای کاهش ردیف اعتباری احداث سایت های اسکان اضطراری اعلام شد.
به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر کرج، یکی از لوایح مطرح شده در نود و نهمین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر کرج که صبح امروز (یکشنبه 13 آبان) برگزار شد، تخصیص 20 میلیارد ریال جهت خریداری سطل زباله مکانیزه بود که در ادامه مخالفت کمیسیون محیط زیست با آن، در صحن علنی نیز از کسب حد نصاب آراء باز ماند و با آن مخالفت شد.
 
حسین محمدی در مخالفت با لایحه مذکور گفت: بنده با اصلِ موضوع مخالفتی ندارم اما متاسفانه هزینه کردهای شهرداری کرج در حوزه مدیریت پسماند و خدمات شهری فاقد نقشه راه و برنامه ریزی مدون و منسجم است و شاهدیم که با ارسال لایحه در وقتِ اضافه ما را برای تصویب آنها تحت فشار قرار می گذارند اما زمانِ آن رسیده تا به مخالفت با این رویه برخیزیم. برای مثال 40 میلیارد ریال برای مدیریت شیرابه ها هزینه شده که حتی 40 ریال هم خروجی نداشته است!
 
وی با بیان اینکه سازمان خدمات موتوری به عنوان متولی اصلی جمع آوری زباله ها هیچ اطلاعی از لایحه مذکور ندارد و بارها مطالبه ارائه لایحه جامع جمع آوری مکانیزه زباله ها از سطح مناطق 10 گانه شهرداری کرج مطرح شده اما اجرایی نشده است، تصریح کرد: همچنین برای تامین بار مالی لایحه پیشنهاد کسر از ردیف احداث سایت های اضطراری اسکان مطرح شده که با توجه به زلزله سال گذشته و لرزه خیز بودن البرز به هیچ وجه قابل قبول و دفاع نیست و نوعی سهل انگاری به شمار می رود.
 

مهدی حاجی قاسمی دبیر اول شورای اسلامی شهر کرج نیز با بیان اینکه محلات و معابر اصلی شهر نیازمند نصب سطل زباله مکانیزه هستند، گفت: گرچه نقدهایی به این موضوع وارد است، همانطور که به نحوه آسفالت ریزی معابر نیز نقدهایی وجود دارد اما باید پذیرفت که خدمات شهری تعطیل بردار نیست و امیدوارم که با لایحه موافقت شود، ضمن آنکه رفع نواقص نیز باید در دستور کار قرار گیرد. 
 
احد رسولی از اعضای شورای اسلامی شهر کرج نیز در موافقت با لایحه مذکور بیان داشت: متاسفانه بنده برای نصب یک عدد سطل زباله مکانیزه در یکی از محورهای پُرجمعیت و پُرتردد بارها با مدیر منطقه گفتگوی تلفنی و حتی بازدید میدانی داشتم و در نهایت به همت سازمان خدمات موتوری این مهم محقق شد و حداقل در 20 آدرس نیز نیاز مبرم به نصب سطل زباله وجود دارد، لذا ضمن احترام به دیدگاه همکار محترم اما به راستی چه کسی پاسخگوی مطالبات بر حق شهروندان خواهد بود؟   
 
غدیر مهدوی کلیشمی از اعضای شورای شهر کرج نیز طی سخنانی تاکید کرد که سطل زباله های نصب شده در معابر شهر گرچه نام مکانیزه را یدک می کشند اما به هیچ وجه با استانداردهای جهانی تطابق ندارند. عباس زارع رئیس شورا نیز طی سخنانی به مطالبات و درخواست های متعدد شهروندان برای نصب سطل زباله در محلات و محل سکونت خود اشاره کرد. 
 
پس از بحث و تبادل نظر اعضاء، در نهایت نمایندگان مردم در نود و نهمین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر کرج با لایحه ارسالی از سوی شهرداری این کلانشهر مبنی بر تخصیص 20 میلیارد ریال جهت خرید سطل زباله مکانیزه مخالفت کردند. در این جلسه دیگر مصوبه کمیسیون محیط زیست در خصوص تخصیص 10 میلیارد ریال جهت نصب کاتالیست بر روی تاکسی های فرسوده مُهر تایید زدند.

مرتضی اکبری
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب


ارتباط با شورا آدرس:
کرج، خیابان شهید بهشتی ، نرسیده به میدان سپاه جنب تالار شهیدان نژاد فلاح
تلفن تماس:
0263000000
پست الکترونیک:
SHORAKARAJ@GMAIL.COM
انتشار مطالب با ذكر منبع ( پایگاه اطلاع رسانی شورای شهر كرج ) بلامانع است.