کد مطلب : 1146
تاریخ ثبت : 1397/08/02-12:03
با رعایت صرفه و صلاح شهر؛
شورای شهر کرج به لایحه فروش تعدادی از اراضی سرمایه ای مُهر تایید زد

شورای اسلامی شهر کرج در نود و هشتمین جلسه رسمی خود به دو لایحه مزایده تعدادی از زمین های تحت مالکیت شهرداری این کلانشهر و دریافت عوارض و بهای خدمات جهت تمدید پروانه ساختمانی مُهر تائید زد و آنها را تصویب کرد.
به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر کرج، نود و هشتمین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر کرج صبح امروز (چهارشنبه 2 آبان) به ریاست عباس زارع برگزار شد که یکی از لوایح مطرح شده در آن مزایده تعدادی از زمین های تحت مالکیت شهرداری کرج به منظور تامین منابع مالی جهت استملاک املاک واقع در مسیر طرح های عمرانی بود که پس از بحث و تبادل نظر اعضاء در نهایت با شروطی به تصویب رسید.
 
طبق دیدگاه اعضاء سه پلاک شامل: زمین پمپ بنزین رجایی شهر، زمین جنب شیرینی فروشی سادات فروشی و زمین ساختمان قدیم شهرداری کرج جهت بررسی بیشتر از پروسه مزایده خارج شدند، همچنین اراضی شهرک کوثر افزایش 20 درصدی و مابقی پلاک ها افزایش 10 درصدی نسبت به پایه قیمت کارشناسی شده خواهند داشت. همچنین فروش قسطی زمین ها مشروط به تسویه قیمت آن در سررسید یکساله است.  
 
دیگر لایحه ای که در صحن امروز مطرح و تصویب شد، مربوط به دریافت عوارض و بهای خدمات بابت تمدید پروانه ساختمانی است که شهرداری کرج باور دارد آندسته از مالکانی که در موعد زمانی مندرج در پروانه نسبت به تکمیل ساختمان های در حال احداث اقدام نمی کنند، زیان های زیست محیطی و مشکلاتی را برای شهر و شهروندان ایجاد می کنند که برای جبران آنها باید هزینه های مجددی را پرداخت کنند.
 
بر این اساس، مالکان بناهای در حال احداث در صورت نیاز به تمدید پروانه در سال اول 10 درصد، در سال دوم 12 درصد و در سال سوم مشمول 15 درصد افزایش بهاء می شوند که از سوی شهرداری کرج محاسبه و از متقاضیان دریافت می شود. در صورتی که تمدید پروانه به بیشتر از سه سال موکول شود، باید هزینه صدور پروانه جدید پرداخت شود اما 20 درصد از پرداختی ها جهت صدور پروانه قدیمی نیز از رقم جدید کسر می شود.
 
منصور وحیدی نایب رئیس شورای اسلامی شهر کرج در زمان طرح این لایحه به شدت از اداره کل املاک شهرداری این کلانشهر انتقاد و به سرپرست جدید توصیه کرد که خانه تکانی های مدیریتی و کارشناسی در این حوزه صورت پذیرد، چرا که بوی تبانی هایی به مشام می رسد. وحیدی گفت که میلیاردها تومان از سرمایه های شهر در حوزه املاک خاک می خورد اما شهرداری کرج حتی از ارائه لیست دقیق آنها عاجز است.
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب


ارتباط با شورا آدرس:
کرج، خیابان شهید بهشتی ، نرسیده به میدان سپاه جنب تالار شهیدان نژاد فلاح
تلفن تماس:
0263000000
پست الکترونیک:
SHORAKARAJ@GMAIL.COM
انتشار مطالب با ذكر منبع ( پایگاه اطلاع رسانی شورای شهر كرج ) بلامانع است.